Sú zvýšené pečeňové hodnoty u 4,5 ročného dieťaťa nebezpečné?

Zodpovedané
28. aug 2021

Dobrý deň,

môj 4,5 ročný syn má zvýšené pečeňové hodnoty AST 0.88 ALT 1.28 a inzulin 79.4pmol/l.

Je to veľmi zlé?

Čo nám odporúčate?

Ako prebieha liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

pečeňové enzýmy sú ľahko nad normu, mže to súvisieť pokojne s prekonaným vírusovým ochorením, neviem, nepoznám okolnosti, takže sa nedá nič hodnotiť.

Čo sa týka inzulínu, neviem Vám k tomu nič bližšie povedať, neviem prečo a ako sa robil odber a aké má laboratórium normy.

Stav konzultujte sa lekárom, ktorý odber nariadil.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas