Je potrebná liečba, keď mám zvýšené hodnoty pečeňových testov?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám zvýšené hodnoty pečeňových testov AST a ALT.

AST mám 0,87 a ALT 0,96.

Je potrebná liečba?

Z čoho to môže byť?

Lieky neužívam.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som Vám začať užívať pestrec mariánsky, ktorý má regeneračné účinky na pečeňové bunky.

Následne by bolo vhodné skontrolovať opäť pečeňové testy, ak budú pečeňové testy stále zvýšené, tak malo by sa pátrať po príčinách.

Malo by byť doplnené sonografické vyšetrenie pečene. Príčin zvýšenia pečeňových testov je mnoho, môže ísť o rôzne ochorenia pečene, vysoký cholesterol, problém so žlčníkom a ďalšie iné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková