Syn dostal impetigo a všetko dezinfikujem. Môžu sa baktérie usadiť aj v látkovom gauči?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

synovi bolo diagnostikované impetigo a dostal antibiotiká. Všetko dezinfikujem, mením prádlo, uteráky, dezinfikujem hračky..

Môžu sa baktérie usadiť aj v látkovom gauči?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úprimne neviem presne odpovedať, avšak nikdy som nikomu nekázala dezinfikovať gauč. Takže asi sa tým netreba až tak zaoberať, lebo deti máme zdravé aj tak.

Je potrebné dezinfikovať najmä hračky, knižky, fľašky. Po každom sprchovaní použiť nový uterák.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas