Trojročná dcéra má tretí deň hnačku a teplotu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra má tretí deň hnačku a teplotu. Asi má črevnú virózu, lebo hrdlo má v poriadku.

Hnačka je vodnatá, bruško ju aj pobolieva. Pije tekutiny, papala ryžu a sucháre.

Môže mať tak dlho teplotu kvôli viróze?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno môže, navyše ak tratí riedkymi stolicami tekutiny, aj dehydratácia "dopomáha" k zvyšovaniu teploty. Zvýšená teplota môže trvať pri črevnej viróze aj týždeň.

Dajte jej aj nejaké probiotiká a Smectu/Tasectan/. Dbajte na dostatočný prívod tekutín, stravu ste zvolili správne. Pokračujte v diéte ešte aspoň 3 dni.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas