Trojročný syn má alergiu na laktózu a nemôže sa vykakať. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

trojročný synček sa nemôže vykakať. Skúšala som olej na lačno, slivkovú šťavu, teplú vodu a surové jabĺčko a nič sa nedeje. Dokonca som podala aj glycerínový čipok. Lekárka nám predpísala Duphalac, ale syn trpí alergiou na laktózu. Má to dedičné.

V letáku sa píše, že takýto pacienti nemôžu užívať tento liek. Vraj sa mu utvorila zátka a nemôže ju vykakať.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tom prípade skúste Forlax či Dulcosoft, ktoré obsahujú látku makrogolol, ktorú synček môže prijať. Je to už preferované liečivo pri zápche detí.

Skúste sa poradiť s pani doktorkou. Hoci je bez predpisu, mala by byť o užívaní informovaná.

Forlax 10 g

Forlax 10 mg obsahuje účinnú látku makrogol 4000. Funguje tak, že zvýši obsah vody v stolici, čo pomôže prekonať problémy spôsobené veľmi pomalými pohybmi čriev. Nevstrebáva do krvného obehu a ani sa v tele nerozkladá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas