5 mesačný syn 10 dni nekakal

babyttcirl
12. júl 2021

Ahojte maminky,

Moj 5 mesacny syncek uz nekakal 10 dni. Dnes sme boli u lekarky a nic mu nechce davat ani laktozu/duphalac ani glycerinovy cipok ani nic. Ze mame pockat do 2 tyzdnov a ked nienze potom chirurgia??? A akoze co mu ten chirurg urobi??

Inak ho nic neboli ma mäkké brucho, je kojeny MM a raz denne Nutrilon Alergy Care .

Co mi riaditeľ? Uz. Jem slivky...

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
12. júl 2021

nam lekarka predpisala taky sirup s laktozou, alebo nejakymi probiotikami a maly sa konecne po 4 dnoch vykakal... aj ked stolica bola ako kamen.. uplne plakal.. no odvtedy sme mali pokoj... inak.. 5 mesacnemu uz mozes urobit aj odvar z ovsenych vlociek...a suhlasim, ze zmenit lekarku... takato zapcha nie je sranda

babyttcirl
autor
12. júl 2021

@hazelgracegus nie , ze pockat este 4 dni kým to nebude 2 tyzdne dokopy

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrianap83
12. júl 2021

@babyttcirl probiotiká dávate ? Skúste ich dať viackrát za deň. A čajík? Tuším harmanček je taký laxativny. Len taký veľmi jemnučky. Len teraz výnimočne.
Držím palce nech sa to rýchlo vyrieši 💗

marcellka32
12. júl 2021

Fenyklovy čaj, harmančekovy čaj, trochu slivkovej šťavy s vodou

simona92101
12. júl 2021

@babyttcirl UM zarobte do kamilkoveho caju,popripade cipok alebo sirup Dulcosoft.dcerke velmi dobre zaberal.a zmenit doktorku 🤦‍♀️

kitta
12. júl 2021

@babyttcirl nas maly, ked bol kojeny tak nekakal 10dni bezne, strop bol 16 dni. Nemal bolesti bruska, ani ine trapenie.

ukulela
12. júl 2021

@babyttcirl môj kojeny kanál každých 10 dní. Neter 1x za dva týždne. U dojcenych deti bežné. Skús probiotika, kamoska dávala harmancekovy čaj....
A nemyslím, že je to na zmenu doktorky.

andreatytler
12. júl 2021

@babyttcirl Ak ma nahodou rastovu fazu, tak vyuziva skoro kazdu kvapku mlieka na rast ale 1 dni sa mi uz zda dlho... aj ked vidim s odpovedi mamiciek, ze aj take deti su... to je radost prebalovat take dieta, ked kaka raz za 10 dni.🙂
Ja by som skusila nazor inej doktorky.

babyttcirl
autor
12. júl 2021

@ukulela ten harmancekovy neškodí ked je to alergen? Laktacna radi ze len vodu a masirovat atd

nikpa
12. júl 2021

@babyttcirl Harmančekovy čaj ale nie veľa lebo je to alergén. Inak mu dajú klystír, neboj sa. Ale pokial ho nebolí bruško, nemá problém. Ak je zväčša kojeny, môže byť že jeho telo všetko MM spotrebuje a nemá čo kakať.

maccmacc
12. júl 2021

Nečakaj... Už bol prípad keď chlapček nevedel kakať a na koniec v nemocnici to neskončilo dobre... Strašiť ťa nechcem ale bud opatrná... Skúsila by som aj pohotovosť s tým že detská dr to nechce riešiť... Aspoň sono bruška keby spravili... Držte sa... ♥️🙏

qetka
12. júl 2021

Moj prvy velakrat 10 dni vkuse nekakal. Prvykrat som mala trochu stres, ale vsetci ma uistili, ze kojene deti nemusia. To je ine, ako ked dieta normalne papa tuhu stravu, tam by to bol problem. Ten pripad, co dopadol zle bol uz vacsi chlapec, mal myslim 2-3 roky a to je uplne ina situacia

damiana1992
12. júl 2021

@babyttcirl mne nekaka 9m bežne aj 4 5 dní, je to menej, ale aj tak dosť, dám mu gutalax a vyriešené😅

34katka34
12. júl 2021

@babyttcirl Naši chalani, keď boli kojení, bežné nekakali 10-14 dní. Je to trávenie bezo zvysku.

srferreira
12. júl 2021

Nemam skusenosti este. Ale raz to tu jedna mamicka dala.

babyttcirl
autor
13. júl 2021

@qetka tak dnes rano sa nakoniec vykakal..juchajda

andula2020
15. júl 2021

@babyttcirl moj maly nekakal 14 dni, zmenili som mu probiotika dala som biogaiu a pokakal sa az za usami 🙈🙈🙈 vraj ak kojis , je to normalne, povedala nasa dr...ze je obdobie kedy vsetko co spapa aj potrebuje na rast