Z čoho sa ročnému synovi vytvorili vyrážky na krku?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

môj ročný synček má na krku takéto vyrážky. Pred mesiacom mal jemnučké vyrážky na chrbte a brušku. Pediatrička mi povedala, že to má zo zimy. Tak nám odporučila olejček do kúpeľa značky Linola Fett Ölbad a po kúpeli mu aplikujeme Excipial. Ráno ho natieram krémom na zregenerovanie pokožky Avene Cicalfate. Po pár týždňoch sa synčekovi pokožka pekne zregenerovala. Používam to stále doteraz a pred pár dňami sa mu vyhodili tie vyrážky na krku. Skúšala som mu na to dávať aj Holtov krém, ale nepomáha.

K lekárke zatiaľ nechcem ísť, pokiaľ to nemá inde a nejako viac zhoršené, keďže sú chrípky a bojím sa, aby neochorel.

Môže mať tie vyrážky z potu alebo je to nejaký ekzém?

Môže to byť reakcia na jedlo?

Môžem ďalej používať prípravky ako doteraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako suché ložiská, neviem Vám takto z fotky povedať čoho. Liečbu akú máte nastavenú od doktorky by som zvolila na takéto ložiská - premasťovanie viackrát denne Excipial, do kúpeľa Oilatum.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas