Aké vyrážky má môj 7 mesačný synček na tváričke?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

môj 7 mesačný synček má už mesiac vyrážky na tváričke, ktoré sa mu rozširujú a svrbia ho. U lekárky sme boli dvakrát. Povedala, že to má z cumlíku a zo slín. Predpísala mu Holtov krém, Linolu-Fett a Biodermu Peri Oral. Stav sa mu zhoršil. Na kožnom je objednaný až na 17. októbra.

O aký problém podľa Vás ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kožný nález je určite z nadmerného slinenia.

Treba kožu stále osušovať pri slinení a natierať nejakým krémami. A to, čo Vám predpísala doktorka, alebo napr. Kalciová masť..

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas