Znamenajú tieto vyrážky alergickú reakciu?

Zodpovedané
14. dec 2019

Dobrý deň,

mojej dcére sa objavili malé červené vyrážky najprv na tvári a potom za ušami. Potom na predlaktí a nohách. Na druhý deň v noci sa zmenili na tmavočervené botky len na rukách.

Dcéra nemá teplotu a na nič sa nesťažuje.

Môže to byť alergická reakcia?

Mohla mať alergiu na bulgur ktorý v ten deň jedla v škôlke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám takto 100%ne povedať, ale alergická reakcia zvyčajne vyzerá trošku inak.

Toto vyzerá skôr ako parainfekčný exantém, ktorý býva pri ochoreniach dýchacích ciest. Ale píšete, že chorá vôbec nie je, takže to nesedí. Neviem Vám povedať viac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas