Je možné, že kvôli zrastom nemôžem otehotnieť?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám PCOS a snažíme sa o dieťa. Mám asi aj zrasty po predchádzajúcich cisárskych rezoch. Lekárka ma stimulovala liekom Clostilbegyt a Pregnylon.

Ovulácia je potvrdená a milovanie prebehlo. Všetko neúspešne.

Menzes mám síce pravidelný, ale veľmi silný a idú zo mňa zrazeniny.

Je možné, že kvôli zrastom nemôžem otehotnieť?

Pomohla by mi laparoskopia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak už ste bola tehotná a nemáte iné ťažkosti, tak je vhodnejšie zrealizovať priechodnosť vajíčkovodov jednoduchšou metódou HSG alebo Hyfosy.

Až pri probléme s priechodnosťou vajíčkovodov je vhodná LSK.

Po jednom ovulačnom cykle s Clostilbegytom nemusíte otehotnieť, aj keď máte priechodné vajíčkovody.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič