Je možné otehotnieť mimo plodných dní?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možného tehotenstva. Styk sme mali na 6. deň cyklu a menzes mám 5 dní. Cyklus mávam pravidelný, ovuláciu na 14. deň.

Je možné otehotnieť mimo plodných dní?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v týchto veciach, nič neplatí na 100%. Môžte otehotnieť aj mimo cyklu plodných dní.

Ak chcete používať metódu plodných dní ako antikoncepciu, nie je dobre sa sledovať len podľa kalendára, ale aj podľa príznakov ovulácie.

Ak sú príznaky ovulácie inokedy, môžte otehotnieť aj mimo plodných dni.

Krásne dni

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea