Ak budem PN, môžem dostávať rodičovský príspevok a aj prídavok na dieťa?

Zodpovedané
5. feb 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke, dcéra bude mať 3 roky v októbri 2024. Som tehotná a termín pôrodu mám v auguste 2024. Pracovný pomer mám na dobu neurčitú.

Môžem ísť na PN, keď mám zdravotné komplikácie?

Ak budem PN, môžem dostávať rodičovský príspevok a aj prídavok na dieťa?

Dostanem aj nemocenské?

Tých prvých 10 dní dostanem od zamestnávateľa?

Ovplyvní PN výšku budúcej materskej?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po skončení rodičovskej dovolenky môžete hneď nastúpiť na PN. Prvých 10 dní platí zamestnávateľ až do materskej, resp. skončenia PN Vás bude evidovať osobu na PN.

Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný. PN neovplyvní výšku novej materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka