Ak by som išla na úrad práce až od 02/2025, budem mať nárok na podporu?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojej situácie. Pracovný pomer trval od 05/2019 do 02/2023. Od 03/2023 do 10/2023 bola materská dovolenka, od 11/2023 do 01/2025 rodičovská dovolenka.

Ak by som išla na úrad práce od 02/2025, budem mať ešte nárok na podporu?

Z akého obdobia sa mi bude rátať DvZ pre výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynú 2 roky a až tak sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Potrebujete sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, napr. v 01/2025 by to bolo ešte v poriadku. Neuvádzate kedy presne pracovný pomer skončil.

Ak v rozhodujúcom období dvoch rokov pred zaradením do evidencie ste nemali žiadny vymeriavací základ = nemali príjem, mzdu, tak denný vymeriavací základ sa určí z minimálneho vymeriavacieho základu.

S prianím pekného dňa,
Lenka