Ak dám výpoveď a začnem poberať podporu, budem mať nárok na materské a na tehotenskú dávku?

Zodpovedané
6. apr 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná a som v 7. týždni tehotenstva. Môj pracovný pomer skončí v októbri tohto roku. Odrobené mám niečo cez 2 roky. Už mávam celodenné nevoľnosti a v práci to nezvládam dobre. Lekár ma na PN vypísať nechce. Zvažujem výpoveď v práci.

Ak dám výpoveď a začnem poberať podporu, budem mať nárok na materské a predtým aj na tehotenskú dávku?

Ak áno, z akého obdobia sa budú dávky počítať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte odpracované viac ako 270 dní (uvádzate cez 2 roky), tak budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

Dávky sa budú počítať z rozhodujúceho obdobia 2023, ak nastúpite na materskú v roku 2024 a pracovný pomer začal 1.1.2023 alebo skôr.

S prianím pekného dňa,
Lenka