Aké mám povinnosti, keď som skôr ukončila rodičovskú dovolenku?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

ukončila som rodičovskú dovolenku k 1.5.2024 a od 2.5.2024 som začala čerpať dovolenku za roky, keďže som mala reťazovy pôrod. Dcéra bude mať 17.5.2024 tri roky.

Keď som ukončila rodičovský skôr, mám povinnosť ísť nahlásiť na úrad?

Nerobí všetko za mňa už môj zamestnávateľ?

Viem, že musím zaniesť tlačivo, keď dovŕši dcérka tri roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste skončili rodičovskú dovolenku skôr, všetko nahlási zamestnávateľ.

Rodičovský príspevok poberáte naďalej, zanikne až 17.5.2024. Popri poberaní rodičovského príspevku môžete neobmedzene pracovať, čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka