Je pre navýšenie podpory pre mňa dobré čerpať dovolenku pred skončením rodičovskej?

Zodpovedané
16. nov 2023

Dobrý deň,

dcéra dovŕši 7.1.2024 tri roky a mne tým pádom končí rodičovská dovolenka. Keďže som na materskej a následnej rodičovskej dovolenke od 12/2016 (tri reťazové pôrody), tak mám podľa personalistky nárok na viac ako 70 dní dovolenky. So zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení pracovného pomeru.

Je pre navýšenie podpory pre mňa dobré čerpať dovolenku pred skončením RD, alebo môžem aj po skončení?

Koľko dní by som mala vyčerpať, aby som si nepokazila výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete čerpať dovolenku aj pred aj po RD. To je na dohode so zamestnávateľom aj na počte čerpaných dní.

Dávka sa bude počítať z čerpanej a preplatenej dovolenky ak ste boli iba na RD a nemali iný zdaniteľný príjem. Bude sa Vám ale krátiť maximálny vymeriavací základ na poistenia do Sociálnej poisťovne ak daný mesiac budete aj na RD a nielen čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka