Aké potvrdenia potrebuje manžel na uplatnenie NČZD?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

manžel si chce uplatniť NČZD na mňa, len ja som do 26.9.2022 poberala rodičovský príspevok. Potom som mala v práci dovolenku a od 6.11.2022 poberám zo sociálky maródku.

Potrebuje manžel do práce potvrdenie z ÚPSVaR aj od môjho zamestnávateľa a aj zo sociálnej poisťovne, keď som poberala nemocenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemocenské vstupuje do vlastného príjmu manželky. Potrebujete vedieť výšku
a tiež potvrdenie o príjmoch z práce - potrebujete vedieť výšku príjmu - odvody. Tiež na určenie obdobia, na ktoré mesiace si môže uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku - aj z ÚP potrebujete určiť obdobie.

Manžel v Žiadosti o ročné zúčtovanie uvedie výšku Vašich príjmov už po prepočte, zdokladovať by sa malo obdobie na nárok nezd. časti na manželku.

S prianím pekného dňa,
Lenka