Ako je to s exekúciou, keď pracujem na živnosť?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

rád by som sa dozvedel, ako je to v prípade vymáhania exekúcie v mojom prípade.

Pokiaľ si založím živnosť, bude exekútor vymáhať pohľadávku odo mňa alebo od zamestnávateľa, pre ktorého budem pracovať na živnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

exekútor poverený vykonaním exekúcie môže siahnuť na bankový účet živnostníka a zablokovať sumu, ktorú dlhuje. Ale môže prikázať aj dlžníkovi povinného, aby po doručení príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky nevyplatil túto pohľadávku povinnému.

S prianím pekného dňa,
Lenka