Ako postupovať pri zmene vyplácania daňového bonusu z manžela na mňa?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyplatenia daňového bonusu za mesiac december a za ďalšie mesiace od januára 2023. Doteraz poberal daňový bonus manžel, ale ukončil pracovný pomer.

Ak chcem poberať daňový bonus na dieťa ja, tak musím vyplniť nejaké tlačivo, alebo si to stačí uplatniť až v ročnom zúčtovaní daní?

Ďakujem

Dobrý deň,

upovedomíte zamestnávateľa a poberanie DB vyplníte v tlačive Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu. Tam uvediete, že budete poberať daňový bonus. Doložíte rodný list dieťaťa. Ale môžete si ho uplatniť aj v Ročnom zúčtovaní dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka