Ako sa postupuje v prípade uplatnenia daňového bonusu na dieťa až pri ročnom zúčtovaní?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

tento rok mi skončila rodičovská dovolenka, neskôr pandemická OČR. Manžel poberá daňový bonus iba cca 2 mesiace. Mne bude vyplatené odstupné, nakoľko ukončujem pracovný pomer.

Môžem si v ročnom zúčtovaní uplatniť daňový bonus za 01-05/2023, za ďalšie mesiace manžel a 10-12/2023 zasa ja?

Ide mi o to, že i keď som nemala za prvý polrok príjem, či sa dajú zohľadniť ja tieto mesiace. Výška odstupného bude myslím dostatočná pre získanie celkového nároku.

Je možné takto postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Daňový bonus za mesiace, na ktoré nebude poberať daňový bonus manžel, si môžete douplatniť v rámci ročného zúčtovania dane. Manžel ukončenie poberania DB nahlási u svojho zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka