Aký musíme mať príjem, aby nám vznikol plnohodnotný nárok na daňový bonus?

Zodpovedané
16. feb 2024

Dobrý deň,

partner zarobí minimálnu mzdu. Máme tri deti, nie sme manželia.

Má on nárok na daňový bonus?

Účtovníčka tvrdí, že nie. Ja som na materskej dovolenke. Čerpala som dovolenku medzi prechodom na rodičovskú dovolenku, čiže mi vznikol 2-mesačný príjem.

Ak nie sme manželia, ráta sa mu aj ten?

Podmienky na získanie daňového bonusu opisoval pán Mihal, že je potrebný čiastkový základ dane v nejakej sume.

Aký príjem by sme museli mať, aby nám vznikol plnohodnotný nárok na daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je otcom detí má nárok na daňový bonus. Aby mu vyšiel plnohodný nárok na DB pre 3 deti do 18r, potom by musel mať hrubú mzdu vo výške 1427 EUR.

Ak chce započítať aj Váš príjem (čo môže), tak podáva daňové priznanie, priloží k nemu rodné listy detí a Vaše Potvrdenie o príjme za rok 2023 - kópie.

S prianím pekného dňa,
Lenka