Bude mať manžel znovu nárok na podporu?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

manžel bol na podpore 10/2021 - 4/2022. Následne nastúpil do práce, kde je doteraz. Teda s tým, že 1/2022 - 7/2022 bol na materskej. Zamestnávateľ mu oznámil, že od mája pravdepodobne jeho pozíciu uplne zruší.

Bude mať opäť nárok na podporu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na to, aby mal nárok na novú podporu musel by nanovo splniť podmienky.
Ak uplynú od obdobia, kedy bol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie dva roky (viac ako 730 dní), počas ktorých mal hradené poistenie v nezamestnanosti (ako zamestnanec), vznikne mu nárok na novú dávku. Treba odsledovať tie dni, či mu budú vychádzať.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti, OČR, ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka