Akú budem mať materskú?

nika_mela
10. okt 2021

Dobrý deň, termín porodu by mal byť koncom mája 2022, materská sa bude rátať z roku 2021? v roku 2021 som pracovala do 31.júla (v tej práci som bola vyše 2roky), následne som prešla do novej práce 1.8 v ktorej som 2 mesiace, dávam výpoved a idem na PN na mesiac a potom na podporu, v novembri chcem ísť na 2 mesiace na brigádu. Moja otázka je mám nárok na materskú? bude sa mi počítať iba zo starej práce či aj z tej novej alebo aj z brigády(aby som si nepohoršila)? počíta sa materská z PNky porpípade z podpory? Ďakujem moc za odpovede 🙂

nika_mela
autor
10. okt 2021

a ešte otázočka - mala som odstupné a vyplatenie dovolenky, aj to by sa rátalo do materskej? odvodené do sociálky všetko bolo ako malo byť.

ivka21
10. okt 2021

@nika_mela podľa mňa spadas do ochrannej lehoty aj keď dáš teraz výpoveď. Materská sa ráta z príjmu za rok predtým. Ale ak budeš robiť aspoň 3 mesiace na zmluvu v roku 2022 tak by sa mala rátať z tej novej tj. roku 2022.

nika_mela
autor
10. okt 2021

@ivka21 podla toho čo som všetko prečítala, tiež myslím. v roku 2022 pracovať nebudem, chcem ísť na tú podporu, jedine v novembri a decembri chcem ísť na brigádu, ale nechcem aby sa mi rátala do materskej, aby mi ju nezhoršilo. Materská sa bude rátať iba z 1.1 do 31.7. 2021? kedže som bola v starej práci? či aj tá nová tam som iba 2 mesiace?

ivkazba
11. okt 2021

@nika_mela brigáda alebo dohoda, z ktorej ti pôjdu aj odvody?

nika_mela
autor
11. okt 2021

@ivkazba no praveze to neviem, asi ano. Aky typ zmluvy mi maju dat aby sa mi do MD nepočítalo?