Bude sa mi rátať nárok na materské iba z 8-hodinového pomeru alebo aj zo skrateného úväzku?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

8.6.2024 mám termín pôrodu. Od roku 2017 som zamestnaná vo firme na hlavný pracovný pomer, medzitým materská a rodičovská, ktorá skončila 31.10.2021. Som zamestnaná na 8 hodín denne za minimálnu mzdu.

Kvôli vyššej materskej sa plánujem zamestnať ešte u ďalšieho zamestnávateľa na skrátený pracovný úväzok od 5.2.2024.

Ako sa mi budú vypočítavať nároky na materské?

Je nejaký rozdiel v tom, že budem pokračovať v terajšom zamestnaní, alebo to treba ukončiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvôli vyššej materskej mať iný kratší pracovný úväzok Vám už nepomôže. Nedosiahnete z neho 90 dní nemocenského poistenia do nástupu na materskú, nástup by ste mali mať cca 27.04.2024.

Materskú Vám posúdia k tomuto dátumu, keby ste nemali dostatočný počet dní nemocenského poistenia, vtedy by sa čakalo na pôrod, aby sa prepočítal opätovný nárok kvôli dňom nemocenského poistenia.

Tým pádom materská sa bude počítať zo súčasného pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka