Z čoho sa bude rátať nová materská v prípade, ak obidva pracovné pomery budú trvať?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke u zamestnávateľa A s minimálnou mzdou. Rodičovská dovolenka mi končí v priebehu februára 2024. U zamestnávateľa A si budem po RD čerpať dovolenku. Mám však pracovnú ponuku od zamestnávateľa B s nástupom okamžite. Termín pôrodu mi vychádza na 8/2024.

Z čoho sa bude rátať nová MD v 1. prípade, ak oba pracovné pomery budú trvať?

V 2. prípade ak starý pracovný pomer po vyčerpaní dovolenky ukončím a budem pokračovať len v novom zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

do novej otázky dopíšte informácie:
1. Ak zostanete v starom zamestnaní, čo nastane po vyčerpaní dovolenky. Máte zostatok dovolenky, aby Vám vyšli do nástupu na materskú?
2. Kedy by ste mali mať nástup na materskú, príp. presný dátum predpokladaného pôrodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka