Budem mať nárok na tehotenské a materské?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

som na rizikovom tehotenstve a lekár konštatoval, že s najväčšou pravdepodobnosťou na rizikovom ostanem až do pôrodu. V práci mám zmluvu na dobu určitú, končí mi mesiac pred pôrodom. Odpracovaných 270 dní mám.

Budem mať nárok na tehotenské a materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budete mať nárok na tehotenské aj materské. Na materskú sa nastupuje v 34. týždni tehotenstva (pri rizikovom v 32. týždni).

V čase, keď Vám skončí pracovný pomer, tak už by ste mali byť na MD. A aj keby nie, boli by ste v ochrannej lehote, keďže k zániku nemocenského poistenia dôjde v čase, kedy ste už tehotná.

S prianím pekného dňa,
Lenka