Budem mať pri druhom dieťati nárok na tehotenské a materskú dávku?

Zodpovedané
2. apr 2024

Dobrý deň,

pracovala som od februára 2018 do konca augusta 2023. Od 1.9.2023 som na rodičovskej dovolenke so synom a som opäť tehotná. Termín pôrodu mi gynekológ stanovil na 5.11.2024.

Spadám prosím do ochrannej lehoty?

Budem mať pri druhom dieťati nárok na tehotenské a materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na tehotenské a materské nevznikne, ak ste otehotneli až po pol roku od skončenia nemocenského poistenia, pracovný pomer skončil v 8/2023.

Ak ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia, máte nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

Overte si presne kedy ste otehotneli a budete vedieť či budete v ochrannej lehote. Pravdepodobne áno. Je to tak na hrane.

S prianím pekného dňa,
Lenka