Daňový bonus a druhá oprávnená osoba. Ako postupovať?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

manžel bol zamestnaný na TPP celý rok 2023, avšak nevyšiel mu plný daňový bonus. Podá daňové priznanie, v ktorom uvedie príjem manželky, ktorá však časť roka bola doma so starším dieťaťom. Následne otehotnela ale na 2 mesiace nastúpila do práce (podáva si sama DP), následne bola zase doma.

Vyznačí manžel vo svojom DP na riadku 32 v zaškrtávacích poliach len mesiace kedy manželka pracovala?

Teda 2?

Čo v prípade, ak neodpracovala plné 2 mesiace, ale napríklad od 15.6. - do 20.7.?

Na potvrdení od zamestnávateľa má vyznačené tie 2 mesiace, v ktorých boli vyplatené príjmy.

Ďakujem

Dobrý deň,

označia sa mesiace 1 - 12, ak mala nárok na DB za celý rok, aj keď pracovala iba dva mesiace.

S prianím pekného dňa,
Lenka