Je pre výpočet materskej z nového zamestnania potrebných 90 kalendárnych dní?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ja však u zamestnávateľa nemám odrobených 90 dní. Robila som tam 3 týždne v roku 2021 a hneď som išla na materskú (akútny cisársky).

Treba dorobiť len zvyšné 2 mesiace a týždeň, alebo celých 90 dní v 2024, aby sa mi v 2025 z tohto rátala materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepotrebujete mať u zamestnávateľa odrobených 90 dní. Týchto 90 dní by ste potrebovali iba v prípade, ak by ste menili zamestnávateľa. To že ste u súčasného odpracovali necelý mesiac a išli na MD/RD nie je podstatné. Podstatné je, že pracovný pomer Vám stále trvá.

Ak chcete aby sa Vám materská počítala z roku 2024, stačí sa vrátiť do zamestnania po skončení RD (11/2023) a odpracovať pár dní, mesiac, koľko budete vládať, alebo až do nástupu na novú MD (1/2025).

S prianím pekného dňa,
Lenka