Musí ísť 90 odpracovaných dní za sebou?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Nemusím mať teda odrobených 90 dní u zamestnávateľky, aby sa mi zo zamestnania rátala výška materskej?

Ak áno a musím, je potrebné týchto 90 dní mať za sebou (v rámci roka 2024, aby sa mi materská 2025 z toho rátala), alebo sa mi rátajú aj 3 týždne z roku 2021 a teda teraz mi stačí odrobiť len niečo vyše 2 mesiacov?

Termín pôrodu je v polovici februára.

Ďakujem

Dobrý deň,

keby ste zmenili zamestnávateľa, vtedy by ste potrebovali mať 90 dní nemocenského poistenia.

Pracovný pomer sa Vám nemení, pokračuje ďalej = nepotrebujete mať nanovo 90 dní nemocenského poistenia. Potrebné je iba mať poistenie po RD obnovené. Rok 2021 sa nebude brať do úvahy v žiadnom prípade.

Nastúpiť na MD by ste mohli okolo 3.1.2025.

S prianím pekného dňa,
Lenka