Je správne, keď je daňový bonus zaradený k poistnému?

Zodpovedané
20. okt 2023

Dobrý deň,

manžel dnes dostal výplatnú pásku - na ľavej strane základ + príplatky a na pravej strane ako ZRÁŽKA SPOLU bol daňový bonus na dieťa (140 EUR). Podtým ZRAZENÝ PREDDAVOK NA DANE (86 UR). Manžel nastúpil do práce po 6. mesiacoch (bol na ÚP) a osobne nebol žiadať daňový bonus na úrade.

Je to správne, keď daňový bonus je zaradený k poistnému, preddavku - zrážky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa má všetko v poriadku.

Osobne sa DB na úrade nežiada, požiadal o vyplatenie DB zamestnávateľa. Ten mu ho zohľadnil, odpočítal odvody a daň, ktoré mu vyšli a pripočítal daňový bonus. Od hrubej mzdy odpočítajte odvody, daň (86€) a pripočítajte DB, vyjde mu čistá mzda, ktorú mal vyplatenú.

Pri dani 86€, mal by mať ako v ukážke:
hrubá mzda = 1 000,00 EUR
odvody zamestnanec = 134,00 EUR
daň z príjmu = 86,59 EUR
daňový bonus = 140,00 EUR
čistá mzda bez bonusu = 779,41 EUR
mzda s DB = 919,41 EUR

S prianím pekného dňa,
Lenka