Mám nárok na daňový bonus na dieťa?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

k 30.4.2023 som ukončila trvalý pracovný pomer, v ktorom som si uplatňovala u zamestnávateľa daňový bonus vo výške 140 EUR (spolu január - apríl 560 EUR). V mesiaci jún mi bolo vyplatené odchodné zdanené o 19%. Zamestnala som sa 24.8.2023, kde som si u zamestnávateľa daňový bonus neuplatňovala. Od 1.9 2023 si daňový bonus uplatňuje manžel.

Mám nárok na daňový bonus?

Ak áno, tak za aké obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na DB za mesiace, v ktorých DB nepoberal manžel = 1- 8/2023. Výška DB sa prepočíta podľa Vašich celoročných príjmov a odpočíta sa od nároku zamestnávateľom vyplatený DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka