Je výhodnejšie ísť na PN v 7-dňovej ochrannej lehote po skončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

31.8.2023 mi končí zmluva na dobu určitú.

Môžem ísť na PN už 28.8.2023 a po skončení PP mi bude naďalej vyplácaná PN?

Je výhodnejšie ísť na PN v 7-dňovej ochrannej lehote po skončení pracovného pomeru?

Bude mi aj v tom prípade PN vyplácaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ísť na PN aj 28.08., aj po skončení pracovného pomeru v 7-dňovej ochrannej lehote.
Ak pôjdete na PN 28.08., prvé štyri dni Vám vyplatí zamestnávateľ, ostatné dni Sociálna poisťovňa.

Ak nastúpite na PN v ochrannej lehote, od prvého dňa Vám bude nemocenské vyplácať Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka