Môžem ísť v 7-dňovej ochrannej lehote na PN a súčasne naďalej poberať rodičovský?

Zodpovedané
4. júl 2023

Dobrý deň,

od 1.9.2022 pracujem v škole ako učiteľka na dobu určitú. Súčasne poberám rodičovský príspevok na 16-mesačnú dcéru.

Ak mi 31.8.2023 skončí zmluva, môžem ísť v 7-dňovej ochrannej lehote na PN a súčasne naďalej poberať RP?

Je ochranná lehota v mojom prípade 1.9. - 7.9.2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ísť na PN v ochrannej lehote a zároveň poberať rodičovský príspevok.

Ale je potrebné vedieť, kedy Vám zanikne nemocenské poistenie. Skúste si to overiť, počas rodičovskej dovolenky je nemocenské poistenie prerušené a treba ho pred ukončením pracovného pomeru obnoviť. Nepíšete či ste na RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka