Je výhodnejšie, keď si daňový bonus uplatní matka dieťata, keď otec pôjde na materskú?

Zodpovedané
25. aug 2022

Dobrý deň,

manžel plánuje ísť v roku 2023 na materskú a ja do práce.

Je lepšie, keď si za tie mesiace čo bude na materskej uplatním daňový bonus na deti ja alebo on v ročnom zúčtovaní?

Viem, že príjem z materskej sa nepočíta do daňových príjmov. To môže spôsobiť, že príjem bude mať nižší a krátený daňový bonus.

Ďakujem

Dobrý deň,

ten, kto bude aktívny v zamestnaní, ten nech poberá daňový bonus. A to hlavne pri nízkom príjme.

Keď bude na materskej manžel a vy v práci, vtedy poberajte DB vy. Pokým bude mať príjem v práci on, za ten čas nech poberá on. A následne si vysporiadate DB obaja v Ročnom zúčtovaní.

S prianím pekného dňa,
Lenka