Kedy a koho môžem požiadať o príspevok na športovú činnosť?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Som SZČO presne 24 mesiacov, výdavky paušálne, ročný obrat max. 17 000 EUR.

Daňové priznanie za 2023 som už podala.

Ako teda môžem prísť k príspevku na športovú činnosť?

Kedy a aký úrad môžem o príspevok požiadať?

Môžem žiadať na každé dieťa zvlášť?

Ďakujem

Dobrý deň,

rekreačný poukaz, príspevok na športovú činnosť si môže uplatniť živnostník, ktorý si uplatňuje skutočné výdavky, tak ako som uviedla v pôvodnom príspevku = daňový náklad, výdavok.

Podľa Zákona o Dani z príjmov sú v paušálnych výdavkoch zahrnuté všetky výdavky SZČO okrem zaplateného poistného.

S prianím pekného dňa,
Lenka