Kedy bude vysokoškolákovi vyplatený sirotský dôchodok?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom uvoľnenia výplaty sirotského dôchodku. Môj syn tento rok ukončil prvý stupeň vysokoškolského štúdia a pokračuje na inžinierskom. Posledný sirotský dôchodok mu prišiel za máj, kedy mal aj termín štátnic. Žiadosť o uvoľnenie výplaty sirotského dôchodku posielal až v októbri.

Bude mu vyplatený dôchodok od júna odkedy bol dôchodok prerušený, alebo až od októbra kedy poslal žiadosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Sociálna poisťovňa mu za leto doplatí sirotský dôchodok.

Info:
https://www.socpoist.sk/news/sirotske-dochodky-...

S prianím pekného dňa,
Lenka