Kedy musím priznať daň z nehnuteľností pri vysporiadaní BSM?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daní.

Kedy musím priznať daň z nadobudnutia nehnuteľností 2022, keď som vyplatila bývalého manžela?

V akej výške?

Vyplatená suma bola cca 44 000 eur.

Aký je presný postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre upresnenie. Riešite:

  • daň z príjmov,
  • daň z nehnuteľnosti.

Daň z nehnuteľnosti za rok 2022 bolo potrebné podať do 31.01.2022 ak ste vlastníkom nehnuteľnosti v období od 2.1.2021 do 1.1.2022. Ak to bolo počas roka 2022, tak budete podávať daň z nehnuteľnosti do 31.01.2023.

Ak myslíte daň z príjmu, tak pokiaľ viem, samotné vysporiadanie BSM medzi manželmi nie je zdaniteľným príjmom ani u jedného z nich.

S prianím pekného dňa,
Lenka