Koľko musím odrobiť u nového zamestnávateľa, aby mi vychádzala materská z nového platu?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

momentálne som doma na rodičovskej dovolenke s dvojičkami. Tá mi končí 12.7.2024, keď dovŕšia 3 roky. Momentálne som dohodnutá so zamestnávateľom, že nenastúpim naspäť na moje miesto a ukončím pracovný pomer. Radi by sme mali ďalšie dieťa.

Ak by som chcela ísť na ďalšiu MD, tak koľko musím odrobiť u nového zamestnávateľa, aby mi vychádzala materská z platu u neho?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie, z ktorého by sa vypočítalo materské u nového zamestnávateľa, nastane v prípade, ak by platil zamestnávateľ na nemocenské poistenie viac ako 90 dní.

Obdobie ukončeného nemocenského poistenia z predchádzajúceho pracovného pomeru sa Vám môže započítať do potrebných 270 dní nemocenského poistenia (ak bude potrebné a toto obdobie bude spadať do obdobia dvoch rokov do predpokladaného dňa pôrodu).

S prianím pekného dňa,
Lenka