Mala by som nárok na druhé materské, keď som momentálne na predĺženej rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

som so synom na predĺženej rodičovskej dovolenke kvôli zlému zdravotnému stavu. Do škôlky nechodí a čaká nás aj operácia. Tým pádom som doma.

Mám TPP od roku 2017.

Keby som teraz ostala tehotná, mám nárok na materské?

Ak áno, v akej výške?

Mala by som nárok aj na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude trvať pracovný pomer, budete mať nárok na tehotenské aj materské.

Ak by ste nastúpili na materskú napr. v roku 2024, tak ak by ste v predchádzajúcom roku (2023) nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, materská sa určí z pravdepodobného VZ, ktorý nahlasuje zamestnávateľ. Nové materské by nebolo nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka