Mám nárok na daňový bonus za mesiac december, keď som v danom mesiaci zarobila 350 EUR v hrubom?

Zodpovedané
6. feb 2024

Dobrý deň,

manžel pracoval v roku 2023 na dobu určitú - 8 mesiacov 4/23 - 11/23. Zmluva mu končila 31.11. 2023. Počas týchto mesiacov poberal daňový bonus. Ja som bola na rodičovkom príspevku a v júni 2023 som sa zamestnala na 4-hodinový pracovný úväzok.

Mám nárok na daňový bonus za mesiac december, keď som v danom mesiaci zarobila 350 EUR v hrubom?

Ak áno, tak v akej výške?

Máme spolu 3 deti vo veku 19,16 a 3,5. Dve staršie študujú na strednej škole, najmladší chodí do škôlky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň

za mesiac december by Vám vyšiel daňový bonus vo výške cca 103 EUR.

Odporúčam Vám, aby ste Vy požiadali o Ročné zúčtovanie zamestnávateľa. Ďalej, aby manžel podal daňové priznanie, kde si douplatní Váš príjem za rok 2023. On si uplatní (aj s Vašim príjmom) nárok na daňový bonus za celý rok 2023. V takomto prípade bude vyhádzať DB vo vyššej výške ako spomínaných 103 EUR.

S prianím pekného dňa,
Lenka