Mám nárok na vyplatenie daňového bonusu za obdobie PN?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

do apríla som bola zamestnaná. Od 4.4.2023 som PN, mám 2 deti.

Mám nárok na vyplatenie daňového bonusu za obdobie PN apríl - december 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane do 15.2.2024 a môcť si douplatniť daňový bonus za nevyplatené mesiace.

Výška DB sa v ročnom zúčtovaní prepočíta podľa zdaniteľného príjmu za rok 2023. Záleží koľko ste zarobili do apríla, nakoľko počas PN ste nemali zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka