Manžel vystavil faktúru v decembri, ale peniaze mu prišli až v januári. Ide o decembrový alebo januárový príjem?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

manžel pracuje ako živnostník. Faktúru vystavil v decembri, kedy aj dodal službu. Peniaze na účet mu prišli až v januári.

Ide o decembrový alebo januárový príjem?

Máme ho dávať do daňového priznania za 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

do daňového priznania sa zahrnú príjmy, ktoré boli uhradené do konca roka 2023.

Ak Vami vystavená faktúra v decembri bola uhradená až v januári, nepatrí do príjmov roka 2023. Započíta sa do príjmov nového roku = 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka