Môžem si uplatniť príjmy bývalého manžela v daňovom priznaní?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

s manželom som sa rozviedla v júli 2023.

Môžem si uplatniť jeho príjmy v daňovom priznaní (ak bude s tým súhlasiť), aby mi vznikol vyšší daňový bonus?

Ja mám nízky príjem.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte deti zverené do svojej starostlivosti, tým pádom bývalý manžel nie je oprávnenou osobou na poberanie daňového bonusu, v takomto prípade si nemôže uplatniť jeho príjem. Aj bývalý manžel môže byť oprávnenou osobou, pokiaľ by ste napr. mali deti v striedavej starostlivosti, alebo žili v psoločnej domácnosti.

Ak by bol oprávnenou osobou, vtedy by ste si mohli uplatniť jeho príjmy vo svojom DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka