Môže spolužiadateľ hypotéky žiadať v daňovom priznaní o vyplatenie 50% z úrokov?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

manžel má 39 rokov, ja mám 30. Hypotéku máme od roku 2021. Žiadateľ bol manžel, ja som ako spolužiadateľ.

Môžem ja ako spolužiadateľ žiadať o vyplatenie 50% z úrokov?

Musí byť podmienka do 35 rokov splnená u obidvoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

spoludlžníkovi nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nevzniká.

Daňový bonus si môžu uplatniť všetci, ktorí požiadajú o hypotéku a zároveň v čase podania žiadosti spĺňajú podmienku - vek každého žiadateľa (aj spolužiadateľa) nesmie byť viac ako 35 rokov.

S prianím pekného dňa,
Lenka