Môže živnostník poberať rodičovský príspevok a súčasne aj pracovať?

Zodpovedané
7. okt 2023

Dobrý deň,

partner je živnostník a chce poberať rodičovský príspevok, no nechce prerušiť živnosť a ani ju pozastaviť.

Je možné, aby ďalej pracoval aj poberal rodičovský príspevok?

Ak to možné nie je, prečo ja ako rodič, ktorý poberá rodičovský príspevok sa môžem zamestnať a SZČO partner musí prerušiť vykonávanie pracovnej činnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

SZČO môže poberať rodičovský príspevok a aj pokračovať vo svojej SZČO činnosti. Ak má príjem v rámci svojej činnosti a ak bol povinným platiteľom odvodov, tak platí odvody do SP naďalej.

S prianím pekného dňa,
Lenka