Je možné poberať súčasne rodičovský príspevok aj PN?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

mám nárok poberať rodičovský príspevok do januára 2024. Čaká ma operácia, kde bude rekonvalescencia minimálne 6 mesiacov.

Je možné poberať súčasne rodičovský príspevok aj PN?

Pracovný pomer mám na dobu neurčitú a mala som dve materské po sebe.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete ísť na PN počas rodičovskej dovolenky, tak si musíte aktivovať nemocenské poistenie. A to prerušením rodičovskej dovolenky, napr. jeden deň - dva dni sa vrátiť do práce, príp. čerpať dovolenku. Hneď na nasledujúci deň ísť na PN z ochrannej lehoty a zároveň sa vrátiť na rodičovskú dovolenku. Poberať rodičovský príspevok a PN je možné.

S prianím pekného dňa,
Lenka