Môžem si uplatniť daňový bonus na dieťa, keď manžel nemá príjem?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

manžel poberal daňový bonus na naše deti. Potom ukončil pracovný pomer, založil si živnosť, daňový bonus si uplatnil v daňovom priznaní. Napokon živnosť pozastavil a začal podnikať.

Nakoľko nemá žiadny mesačný príjem, môžem si daňový bonus uplatniť ja?

Musí manžel niekde hlásiť, že chce ukončiť poberanie daňového bonusu?

Môžem si daňový bonus uplatniť ja v daňovom priznaní za rok 2022?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus vy, tak musíte mať zdaniteľný príjem. Neuvádzate či máte príjem, napr. zo zamestnania, z podnikania. Pokiaľ príjem máte, môžete si uplatniť nárok na DB.

Manžel by nahlasoval ukončenie poberania DB v prípade, že by bol zamestnanec.

S prianím pekného dňa,
Lenka