Musia mi ukončiť rodičovskú dovolenku v práci ešte pred nástupom na PN?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

3.2.2024 mi končí RD s prvým dieťaťom. Materská dovolenka s druhým začína 8 týždňov pred termínom pôrodu 2.5.2024 (TP), čiže začiatok je začiatkom marca.

Medzi rodičovskou a materskou budem PN. Môj pracovný pomer stále trvá. 3.2.2024 vychádza na víkend a doktor ma môže vypísať PN 1.2.2024.

Musia mi ukončiť rodičovskú v práci 31.1.2024?

Dostanem za február za 3 dni rodičovský príspevok a prídavok na dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v zamestnaní Vám skôr ukončia rodičovskú dovolenku a nástupite na PN presne ako ste uviedli. Tento krok nemá vplyv na rodičovský príspevok, ani prídavky, dostanete ich aj za február.

S prianím pekného dňa,
Lenka