Musím opätovne žiadať o rodičovský príspevok?

Zodpovedané
1. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som na RD s 2-ročným dieťaťom. Zistila som, že dostanem výpoveď zo zamestnania ku koncu mesiaca, s tým, že ešte vyčerpám 2 dni dovolenky. Zamestnávateľ mi preruší RD a prihlási ma na dva dni do SP. Od októbra idem na novú materskú dovolenku.

Musím opätovne žiadať o rodičovský príspevok?

Aké povinnosti pre mňa z tohto vyplývajú?

Mám sa potom hlásiť na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

teraz poberáte rodičovský príspevok a budete aj naďalej, keď Vám pracovný pomer skončí. Ukončenie pracovného pomeru nie je potrebné nahlásiť, ani sa ísť hlásiť na ÚPSVaR, požiadate až o odňatie RP pred nástupom na materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka